Anti-RUNDC3A antibody (STJA0008607)
SPECIFICATIONS
ClonalityPolyclonal
HostRabbit
ConjugationUnconjugated
IsotypeIgG
ImmunogenSynthesized peptide derived from human RUNDC3A
General Information
| Short Description | Rabbit polyclonal anti-RUN domain-containing protein 3A for use in WB in Human and Mouse samples. Datasheet included with dilution recommendations, and related reagents. |
| Applications | WB |
| Host | Rabbit |
| Reactivity | Human/Mouse |
| Note | STRICTLY FOR FURTHER SCIENTIFIC RESEARCH USE ONLY (RUO). MUST NOT TO BE USED IN DIAGNOSTIC OR THERAPEUTIC APPLICATIONS. |
Product Properties
| Clonality | Polyclonal |
| Isotype | IgG |
| Conjugation | Unconjugated |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Dilution Range | WB 1:500-2000 |
| Formulation | Liquid in PBS containing 50% Glycerol, 0.5% BSA and 0.02% Sodium Azide. |
| Storage Instruction | Store at-20°C for up to 1 year from the date of receipt, and avoid repeat freeze-thaw cycles. |
Target Information
| Gene Symbol | RUNDC3A |
| Gene ID | 10900 |
| Uniprot ID | RUN3A_HUMAN |
| Immunogen | Synthesized peptide derived from human RUNDC3A |
| Specificity | This antibody detects endogenous levels of RUNDC3A at Human, Mouse |
Additional Info
| Protein Name | Run Domain-Containing Protein 3aRap2-Interacting Protein 8Rpip-8 |
| Database Links | |
| Cellular Localisation | |
| Alternative Antibody Names | Anti-Run Domain-Containing Protein 3a antibodyAnti-Rap2-Interacting Protein 8 antibodyAnti-Rpip-8 antibodyAnti-RUNDC3A antibodyAnti-RAP2IP antibodyAnti-RPIP8 antibody |
Information sourced from Uniprot.org