Anti-MOB3A antibody (1-80 aa) (STJ97620)
SPECIFICATIONS
ClonalityPolyclonal
HostRabbit
ConjugationUnconjugated
IsotypeIgG
ImmunogenSynthesized peptide derived from Mob3A/B at the amino acid range 1-80
General Information
| Short Description | Rabbit polyclonal anti-MOB kinase activator 3A (1-80 aa) for use in WB, IHC, IF and ELISA in Human and Mouse samples. Datasheet included with dilution recommendations, and related reagents. |
| Applications | WB/IHC/IF/ELISA |
| Host | Rabbit |
| Reactivity | Human/Mouse |
| Note | STRICTLY FOR FURTHER SCIENTIFIC RESEARCH USE ONLY (RUO). MUST NOT TO BE USED IN DIAGNOSTIC OR THERAPEUTIC APPLICATIONS. |
Product Properties
| Clonality | Polyclonal |
| Isotype | IgG |
| Conjugation | Unconjugated |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Dilution Range | WB 1:500-1:2000IHC-P 1:100-1:300ELISA 1:10000IF 1:50-200 |
| Formulation | Liquid in PBS containing 50% Glycerol, 0.5% BSA and 0.02% Sodium Azide. |
| Storage Instruction | Store at-20°C for up to 1 year from the date of receipt, and avoid repeat freeze-thaw cycles. |
Target Information
| Gene Symbol | MOB3A |
| Gene ID | 126308 |
| Uniprot ID | MOB3A_HUMAN |
| Immunogen | Synthesized peptide derived from Mob3A/B at the amino acid range 1-80 |
| Immunogen Region | 1-80 aa |
| Specificity | Mob3A/B Polyclonal Antibody detects endogenous levels of Mob3A/B protein. |
Additional Info
| Protein Name | Mob Kinase Activator 3aMob-LakMob1 Homolog 2aMps One Binder Kinase Activator-Like 2a |
| Database Links | |
| Cellular Localisation | |
| Alternative Antibody Names | Anti-Mob Kinase Activator 3a antibodyAnti-Mob-Lak antibodyAnti-Mob1 Homolog 2a antibodyAnti-Mps One Binder Kinase Activator-Like 2a antibodyAnti-MOB3A antibodyAnti-MOBKL2A antibody |
Information sourced from Uniprot.org