Anti-GOLGA6A antibody (123-173 aa) (STJ198014)
SPECIFICATIONS
ClonalityPolyclonal
HostRabbit
ConjugationUnconjugated
IsotypeIgG
ImmunogenSynthesized peptide derived from the human GOG6A at the amino acid range 123-173
General Information
| Short Description | Rabbit polyclonal anti-Golgin subfamily A member 6A (123-173 aa) for use in WB in Human, Rat and Mouse samples. Datasheet included with dilution recommendations, and related reagents. |
| Applications | WB |
| Host | Rabbit |
| Reactivity | Human/Rat/Mouse |
| Note | STRICTLY FOR FURTHER SCIENTIFIC RESEARCH USE ONLY (RUO). MUST NOT TO BE USED IN DIAGNOSTIC OR THERAPEUTIC APPLICATIONS. |
Product Properties
| Clonality | Polyclonal |
| Isotype | IgG |
| Conjugation | Unconjugated |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Purification | The antibody was affinity-purified from rabbit antiserum by affinity-chromatography using epitope-specific immunogen. |
| Dilution Range | WB 1:1000-2000 |
| Formulation | Liquid in PBS containing 50% Glycerol, 0.5% BSA and 0.02% Sodium Azide. |
| Storage Instruction | Store at-20ยฐC for up to 1 year from the date of receipt, and avoid repeat freeze-thaw cycles. |
Target Information
| Gene Symbol | GOLGA6A |
| Gene ID | 342096 |
| Uniprot ID | GOG6A_HUMAN |
| Immunogen | Synthesized peptide derived from the human GOG6A at the amino acid range 123-173 |
| Immunogen Region | 123-173 aa |
| Specificity | This antibody detects endogenous levels of human GOG6A |
Additional Info
| Protein Name | Golgin Subfamily A Member 6aGolgin Linked To PmlGolgin-Like Protein |
| Database Links | |
| Cellular Localisation | |
| Alternative Antibody Names | Anti-Golgin Subfamily A Member 6a antibodyAnti-Golgin Linked To Pml antibodyAnti-Golgin-Like Protein antibodyAnti-GOLGA6A antibodyAnti-GLP antibodyAnti-GOLGA6 antibody |
Information sourced from Uniprot.org